Najlepszy pomocnik do domowego prania: Odkąd znam tę procedurę, nie kupuję już płynu do płukania w sklepie.

Nasza czytelniczka przysłała nam fantastyczną wskazówkę na temat domowego płynu do płukania tkanin.

Wszyscy pytali ją, co sprawiło, że jej pranie tak ładnie pachnie i nie chcieli uwierzyć, że to nie kupiony płyn do płukania. Cieszymy się, że podzieliła się z nami swoją radą.

Składniki:

  • Mydło zapachowe w kostce 90 g
  • 2,5 l wody
  • 50 ml octu

Przygotowanie:

Zetrzyj mydło i wlej do garnka. Zalewamy litrem wody i chwilę gotujemy, ciągle mieszając, aby mydło się rozpuściło, a masa lekko zgęstniała. Pozostaw do ostygnięcia na 3 godziny. Masa stwardnieje. W tej fazie konieczne jest mieszanie mikserem.

Teraz wlej mieszaninę śmietany z powrotem do garnka. Dodaj 50 ml octu, wlej resztę wody (1,5 l) o temperaturze pokojowej i dobrze wymieszaj trzepaczką.

Gotowy płyn do płukania można lekko zabarwić barwnikiem spożywczym (ale nie jest to konieczne). Następnie przelej do butelki. Możesz go używać jako klasycznego płynu do płukania tkaninZmiękczacz do tkanin pięknie pachnie. Jest to jednak bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które z czasem pozwoli zaoszczędzić dziesiątki złotych.

Dodatkowo zmiękczacz do tkanin zmiękcza wodę i nie niszczy włókien jak klasyczny produkt ze sklepu . Dodaję go też do wiadra do mycia podłogi i całe mieszkanie po tym pięknie pachnie. 🙂

2 przepis – domowy płyn do płukania tkanin z 3 składników

Sekret przygotowania tego płynu do płukania polega na dodaniu olejków zapachowych, które nadadzą praniu zapach kwiatów, owoców lub aromatycznych ziół.

Składniki:

  • 250 ml wody
  • 250 ml octu
  • 10 kropli olejku zapachowego

Przygotowanie:

Wymieszaj ocet z wodą i dodaj pachnący olej. Mieszamy do połączenia wszystkich składników. Wstrząsnąć przed dodaniem do prania. Na jedno pranie zużywamy około 2 łyżek płynu do płukania tkanin.

Jeśli nie masz pod ręką olejek zapachowy, możesz zastąpić go odżywką do włosów. W takim przypadku użyj 6 części wody, 3 części octu i 3 części odżywki do włosów. Życzymy wszystkiego dobrego! 🙂