To doskonały pomysł, ponieważ grzyby te są dość drogie, a smakują wybornie. Każdy kulinarny specjalista chętnie wykorzystuje do swoich dań borowiki. To cenny składnik zup, gulaszu, sosów i wielu innych potraw.
Dziś dowiesz się, jak wyhodować te wyjątkowe grzyby w swoim domu lub ogrodzie. Świetnie rosną na trawniku przed domem, a także w doniczce.
Znajdź jeden lub dwa okazałe, dojrzałe grzyby. Mogą być nawet stare. Sezon na borowiki trwa pomiędzy lipcem a październikiem, więc w tym czasie wybierz się do lasu. Kapelusz zawiera w sobie zarodniki. Są one w trybie uśpienia dlatego aby mogły przynieść wartość, należy je pobudzić.
Proces pobudzenia zarodników zależy od różnych czynników. Jednym z przykładów jest połknięcie grzyba przez zwierzę. Zarodniki zostają pobudzone podczas trawienia, a gdy dostaną się do gleby, wytwarzają grzybnię.
Z tego powodu tak trudno znaleźć borowiki w naturze. Wyhodowanie ich w domu jest o wiele prostsze, ponieważ tylko odpowiednie zarodniki trafiają do gleby, i znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo tego, że wyrosną z nich grzyby. Jak pobudzić zarodniki? To proste.