Przygotuj dwie kartki papieru oraz dwa narzędzia do pisania, na przykład długopisy, kredki, flamastry Następnie zacznij obiema rękami naraz rysować. Jedną nakreśl kształt trójkąta a drugą koła. To zadanie stymuluje obie półkule mózgu. Nie jest to łatwe ale warto próbować, ponieważ działa to na nasz mózg bardzo pozytywnie.
Lawrence Katz to znany neurolog, który napisał książkę, Przytoczmy z niej kilka wskazówek, które pomogą zachować jak najdłużej sprawność mózgu na najwyższym poziomie.
Czyli jeśli piszesz na co dzień prawą ręką, czesz się ręką lewą. Neurolog poleca także aby dążąc do pracy lub szkoły nie korzystać każdego dnia z tej samej trasy. Zmieniając drogę, poznając nowe miejsca, spotykając nowych ludzi budujemy nowe połączenia w mózgu.
Warto też podczas oglądania filmów wyłączyć dźwięk i próbować odczytać słowa z mimiki i ruchu aktorów. Te proste zalecenia pomogą w łatwy i szybki sposób ćwiczyć własny umysł. Jak widać nie potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi.
Wystarczą chęci aby umysł pracował sprawnie przez długi czas, niezależnie od wieku. Ogromnym plusem wszystkich tych ćwiczeń jest to, że mogą je wykonywać nie tylko osoby młodsze ale również starsze. To właśnie one są zwykle najbardziej narażone na spowolnienie pracy mózgu i choroby, typu Alzheimer.